| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Prikaz zahalovat se/oblicej neni zadny prikaz spojeny s nabozenstvim. je to patrialcharni tradice, ktera se aplikuje v nekterych muslimskych zemich, ale ne ve vsech. Francie uplatnuje zakaz pouzivani religioznich symbolu (pod coz spada i krizek na krku i burka). Oponenti opravnuji povoleni satku a pod. s tim, ze zakaz uzavre zeny/devcata od pobytu na verejnosti vcetne moznosti vzdelani, cili jeste vetsiho "utisku" od muzu.
V Dansku plati pokutovani zen, ktere se zahaluji (a ve Skandinavii jich zas neni takovy vysoky pocet, co by v ty burce chodily).
Muslimky to vysvetluji tim, ze si to zvolily samy svobodne, nikdo je nenuti…, ale zakaz je nuceni opaku - nutit delat neco, co si samy nezvolily.

Mne osobne "provokuje" vymahani studentek, ktery jsou od hlavy k pate vcetne rukavicek zahaleny v cernem, mit praxi napr. ve skolach/nemocnicih a p, protoze si zvolily studium (a skolku nahlasi, ze Jim praxi nepovoluje, jako projev rasizmu, ackoli existuji skola a skolky i muslimske, kam holka na praxi nechce). Nektere skoly maji zakaz zahaleni obliceje studentek (treba s ohledem na to, ze nikdo nevi, kdo do ty skoly skutecne jde psat testy ap…). Vadi mi jejich "prava" na praxi v materske v tomto vystroji - "moje pravo" a prava mych deti mit kolem sebe lidi, ktere skutecne vidim, kterym vidim do oci (dalsi zvyk nucene klopit oci…) a kterym nevadi dotyk hole kuze - podat ruku muzskemu/zenske kolegyni ap. Vadi mi, ze skrz vselijake vynucene ohledy JA nemuzu zit v demokraticke zemi zpusobem, ktery vzhovuje mne, ale musim se prizpusobovat "pravum" jinych, ktery mi vylozene omezujou MUJ zivot nejakym zpusobem. Vadi mi treba v nemocnici k nemocnicni uniforme sala, kterou holka ma na sobe doma i na ulici. Vadi mi, ze se nesprchuji ve verejnych zarizenich a skolach (po telocviku a pachnou), protoze nahota neni povolena - a koupou se v celkove zahalujicich odevech. A jine veci, ktere omezuji ma demokraticka prava v me zemi, a pak se to nazyva mym rasismem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.