| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

I tady jsou ve mestech skoly v historickych budovach.

Tady napr. jsou 2 stare zrusene vesnicke skoly v okruhu asi 3 km ode mne - uz kdyz jsme se sem nastehovali nefungovaly jako skoly, ale koupene a prestavena na vily. Ve vesnici 6 km odsud se postavila asi pred 60 let skola 0 - 6 tr, posleze pristaveli i 7 - 9 tr s ohledem na zmodernizovane studium pro pedagogy - 1 -7 tr a 4 - 9 tr). Ta sbira deti (skolni autobus jenom pro zaky). z okruhu asi 20 km.


Do nejblizsiho mesta jezdi na gymnazium pro 1500 zaku 97% absolventu zakladky - kdyz jsme se pristehovali, bylo to 6% (a to vim presne, protoze jsem na dalkove doplnkove studium psala praci o skole v CSSR a porovnavala se zdejsi, vcetne navstevy skol v Praze, Mladeho Sveta a Vlasty) .

Cili ze stat, ktery skolstvi reformoval, musel na to pridelit penize. Jak na vystavbu novych skol, tak na pristavbu a opravy starych, a urcita cast se kazdorocne prideluje okresum na presne urcene ucely.

Proste casy se meni a stat, pokud chce nejakou kvalitu, na to musi prispivat.

***************************************************

Mne teda uplne unika, ze prvnaci, jak tu nekdo psal, maji telocvik ve tride…. Co je to za telocvik? Uz jsem tu psala driv, ze muj sy na projekt, se kterym je zvan na prednasky po celem Svedsku - o dulezitosti koordinovaneho pohybu (=ve spolupraci s uciteli jinych predmetu, kteri to maji za povinnost) ve skole nejen 3 hod telocviku tydne, ale i o prestavkach. Cim dal vic skol se do toho zapojuje, on to rozjizdi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.