| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mně také v jedné běžné pražské PPP nechtěli dítě doporučit k předčasnému zaškolení, ani vyšetřit. Tedy žekli, že vyšetří, ale doporučení stejně nedají. Šli jsme do PPPP, tam ji vyšetřili pořádně, dali doporučení k předčasnému zaškolení a mně, co je třeba ještě docvičit.
Holka za rok maturuje, problém nikdy nebyl.
Druhou podzimní mi vyšetřili v SPC v integrační školce. U zápisu jsem doporučení k předčasnému zaškolení vytáhla až po tom, co ji učitelka prozkoušela a u tkaniček doslova zajásala "Konečně něco, co neumí."

Jako učitelka prvního trojročí vím, že náročnější škola za rok je k ničemu, když dítě prošvihne senzitivní období na naučení se těm základním dovednostem. Akorát smůla, když učitel(ka) očekává třídu malých robůtků a samostatně působících jednotek, a nastoupí jí tam několik normálně šestiletých dětí, kterým se ještě musí trochu věnovat a mít s nimi třeba i trochu trpělivosti.

Zažila jsem třídu, kde se sešly děti nezralé i podzimní, co šly "normálně". A větší problém byl s těmi podzimními, nudily se za všech okolností, činnosti běžné a potřebné pro první třídu je nebavily, na činnosti pro vyšší ročníky neměly dovednosti. Takže činnosti pro průměrné šestileťáky shazovaly, že jsou pro malé, a ti ostatní, co by je to i bavilo, to pak nechtěli dělat. Takže většina her a zábavného učení šla do háje. Nezměnilo se to ani po pěti letech, ani po změně učitelky, ty holky prostě už měly být v šesté třídě, v páté akorát otravují a vyčnívají (většinou nevhodným chováním).
Teď mám třídu, kde podzimní děti a i skoro rok mladší letní děti jsou na tom všechny velmu podobně (s tou zralostí a připraveností), a je to úplně o něčem jiném.

Takže já bych dítě, pokud je opravdu školně zralé a připrravené, ve školce rozhodně déle nedržela. A řeči o rozvíjení v kroužcích a náročnější škole za rok jsou pro mě známka toho, že "kdo nezažil, nepochopí". Člověk, který by měl být odborník, pro mě v tu chvíli odborníkem být přestává.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.