| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vidím tam dva důležité faktory - životní styl a finance. Na začátku píšeš, že jediný významný důvod ke stěhování jsou větší prostory, ale poté, že syn se stejně stěhovat nechce. Tímto tento důvod podle mě padá. Důkladně bych zvážila, jak vlastně chci žít. Bude mě naplňovat práce na baráku a zahradě? Nebude mi vadit cestování do práce minimálně dvě hodiny denně? Jak máte dojíždění vymyšlené? Existuje dobré spojení vlakem? Budete dojíždět autem? Máte dvě auta? Budete mít kde v práci parkovat? Já osobně bych do toho asi nešla, varianta byt v Praze + chalupa, kde se můžu realizovat v přírodě, mi přijde dostatečná.

Další otázkou jsou finance. Nejpreferovanější varianta je zřejmě ponechat si byt + koupit barák + ponechat si chalupu. Důkladně bych to propočetla. Jaká je hypotéka na byt a jste ji schopni vykrýt z pronájmu? Musíte počítat i s rezervou, že nájemce vypadne a budete nějaký čas shánět dalšího. Že nájemce něco zničí a budete potřebovat peníze na opravy. Kolik vám zbyde peněz po splacení obou hypoték? Jak velké investice budete potřebovat do baráku a chalupy? Jak dlouho se budete muset uskromnit? 5 let nebo 20 let? Jak moc jsou pro vás důležité dovolené (moře, hory, poznávačky), sportovní aktivity, divadla? Jak ty aktivity omezí méně volných peněz a méně volného času?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.