| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mám dvě holky a mluvily obě strašně brzy a velmi dobře. Do tří let uměly i R a Ř a vidím kolem sebe dva extrémy. Jedni jsou z těch, kteří se opravdu nestarají a odkládají děti k technice a kamkoliv jinam a pak ti, kteří to právě vidí jako strašné zlo a věnují se, ale mám několik zkušeností, že někteří přehánějí i to a prakticky dítě nepustí ke slovu. Mám jednu známou jejíž děti obě měly s řečí potíže a ona si mi stěžovala jak je to nespravedlivé, že ona se dětem věnuje a výsledky nikde. Pak jsem ji občas pozorovala a ona třeba houpe dítě a u toho mu ještě zpívá. Nenechá dítě dokončit sloku, nenechá dítě jen tak koukat kolem sebe a přirozeně položit mamince otázku co je to za ptáka co letí kolem atd. tj. je třeba někdy taky toho věnování se ubrat. Protože pak dítě stále vnímá co mu maminka nabízí a nemá potřebu nabízet tj. říkat to svoje.

A k odkladům, já už mám obě holky ve škole bez odkladu, ale nesčetněkrát jsem slyšela jako důvod pro odklad, že rodiče nechtějí ty povinnosti. Do školy se vstává dříve (u nás se začíná 7:45), do školky lze dítě přivést až do 8:30, do školy se musí dělat svačina, ve školce vše dostane, po škole se musí dělat úkoly a když něco nejde pak i něco navíc, s prvňákem navíc denně číst atd. se školkáčem tohle odpadá. Překvapilo mě, kolik lidí mi tohle řeklo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.