Přidat odpověď
To jsou předsudky, samozřejmě není dobré nechávat batole na tabletu neomezeně, ale naše malá koukala na písničky pro mimina asi od těch 2 let nebo možná i malinko dřív a díky tomu tu anglickou písničku ve 3 letech skvěle uměla. U těch mimin mne to taky překvapuje, ale dělala to nakonec i moje kamarádka, VŠ, fakt celkem přísná, uvědomělá a důsledná matka, ale s to mimino ten mobil prostě strašně chtělo, takže mu ho půjčovala - prohlížet fotky a rodinná videa.
Dřív se zase říkalo, že rodiče nechávaj děti u TV.
Já viděla rodiče s kojencem v cukrárně, jak mu cpou zmrzlinu, dítě dělalo ksichty, co to jako je - nebylo mu víc než půl roku. Jako jsou rodiče, co dělají blbosti, ale není jich 20%.
Já bych spíš tipla, že děti jsou dnes od mala hodně přetěžované. Jak sérií očkování, tak nejrůznějšími kroužky pro mimina apod. rodiče si často myslí, že dítě je třeba brát úplně všude a nedopřejí mu moc klidu na základní vývoj. To říkám jako matka, která si zpětně uvědomila, že svoje první děti fakt přetěžovala. Ale jak píšu, tipuju a rozhodně vím, že rodič to málo ovlivní, když má dítě nějakou dysfázii.
No ale moje děti mluvili dost brzo všechny, nejstarší, která teda měla dost problémů spojených právě s očkováním, měla sklony ve 4 letech ráčkovat, ale snadno jsme to odbourali sami doma do měsíce.
Já sama mluvila od 2 let včetně ř a r, moje děti od 3 let. Máma se mi věnovala mnohem méně než bratrovi, který do 3 let nemluvil vůbec.
Předchozí