| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, jako rodič jsem nadřazená svému dítěti a dítě mi někdy odmlouvá a já mu dávám příkazy.

Samozřejmě, že tyto příkazy formuluju jako žádosti, jsou rozumné, přiměřené atd., ale očekávám jejich splnění. Čili - když řeknu (poté, co celé dopoledne vařím, uklízím atd a dítě si hraje a "nedělá nic") nachystej prosím na stůl, budeme obědvat, tak fakt bych nereagovala pozitivně (ani rovnoprávnou diskusí), kdyby dítě řeklo, že to neudělá... (samo je něco jiného, kdyby řeklo, maminko, za 5 minut, jen dokoukám tu pohádku (a končila by fakt za 5 minut)).

Podobně stylem - běž se oblíkat, za 10 minut odjíždíme, tak nějaké odmlouvání nesnesu. Dítě je ještě natolik malé, že ho nechat nemůžu samotného (jako "důsledek" jeho neposlušnosti) a já kvůli němu nezmeškám nějaký domluvený termín (nebo začátek školy nebo tak něco).

Naštěstí moje dítě odmlouvá jen velmi výjimečně, dobře ví, že bych reagovala min. výhružným pohledem. Ani s velkým synem jsme v tomto moc problémů neměli, máme holt hodné děti. Ale znám pár dětí, které fakt odmlouvají ve velkém, ale to je tím, že to jejich rodiče dlouhodobě tolerují, čili když dítě řekne ne, tak oni ho nechají, no každý ať má, co chce - když jim to tak vyhovuje, tak ať si takové dítě mají...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.