| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bouřko, klid, nadměrná pozornost dětem taky neprospívá, jenom ať si zvykají se o sebe postarat samy. Ne ve všem, ale aspoň trošku. Já považuju za ideální, když nemusím kontrolovat splnění úlohy. Podpis považuju za buzeraci rodiče, na to učitelka nemá mít právo. Já do školy nechodím (teda chodím, ale ne v roli žáka), tudíž odmítám mít povinnosti zadávané učitelkou žákům.
kontrola žákovské knížky, jakožto oficiálního dokumentu a deníčku u malých dětí jako způsobu přenosu informací, to patří k mým povinnostem, nic kolem úloh moje povinnost není.

Učitelky občas nedomýšlí, že když děcko přijde domů, napíše úlohy a vyletí ven nebo do kroužku, už si na úlohy ani nevzpomene, že to má dát podepsat. Taky proč?
každý rodič je rád, že děcko zvládne svou školní práci s co nejmenší pomocí, ideálně žádnou, a o podpisy se nezajímá

já jsem taky dnes synovi pomáhala s úlohou, potřeboval vysvětlit matiku. Neodmítnu ho, když přijde, ale hlídat to za něho nebudu

a pak si přišel pro podpis. Jenže já mám fakt nechuť podepisovat se pod něco, co jsem neschválila a co může být špatně. A jsem toho názoru, že když je úloha ve třídě 30 krát správně, je to chyba. To si učitelka fakt myslí, že všechny děti všechno pochopily? proč jim teda dává úlohu? procvičovat něco, co umí, nemusí.
Nebo si učitelka myslí, že je to mají rodiče naučit? proč? copak každý musí umět všechno? a ještě to má umět naučit? kvůli úlohám vzniká v rodinách obrovský množství konfliktů.

A třetí věc - nerada podepisuju něco, je nevypadá podle mých (už tak dost volných) představ o úpravě. A že je syn dysgrafik a navíc flákač, to je fakt.
Ale vždycky si vzpomenu, jak moje maminka nutila mě k přepisování úloh, taky se nechtěla podepsat pod tu hrůzu. Jenže každý další pokus dopadl jenom hůř, myslím, že v dnešní době bych měla diagnózu jistou. A zase to jenom kazilo vztah mezi mnou a maminkou. Já odmítám mít povinnost kontrolovat úpravu a určovat, co je ještě pro učitelku snesitelný a co ne.

Podepsala jsem mu to, když s tím přišel, problémy mu dělat nechci, ale na rodičáku jsme jí řekla, že chybějící podpis pod úlohou do žákovské ani psát nemá

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.