| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

" když si budu myslet a jednat tak, že to vlastně ani není moc důležitý, tak snese se z obláčku nějakej deus ex machina, kterej by mě a všecky ostatní ujistil, že je to naopak důležitý strašně moc? Asi těžko, že."

kudlo, já třeba peču dorty... podle těch, kdo je jedli, jsou výborný... prý jsou i moc pěkný... není to úplně levná záležitost, používám jen dobrý věci, máslo, smetanu, žádné náhražky... jenže sama nejsem nikdy s výsledkem úplně spokojená, moje ruce jaksi nejsou tak šikovné, aby splnily vizi... dostala jsem několik nabídek, že by si u mne dort někdo objednal, jenže já si za něj neumím říct o peníze - mám pocit, že když spočítám náklady, vyjde mi cena příliš vysoká, než abych si ji za "takový obyčejný dort" zasloužila... mám pak tendence si nepočítat "drobnosti" jako vanilku, cukr, mouku - beztak jsem to měla "doma"... udělala jsem takhle jen jeden, nepočítala jsem energii, práci, nic, čistě jen suroviny koupené pro ten dort... i tak mi cena připadala vysoká a styděla jsem se si o ni říct - měla jsem štěstí, odebírající měla poměrně dobrou představu o nákladech a zaplatila mi mnohem víc než jsem si řekla... já od té doby jsem žádný dort na zakázku neudělala, odmítám to... jen proto, že si neumím říct o adekvátní odměnu...
kdyby kupující nebyla hodná a fér, její cena by nepokryla ani náklady... jen pro mou vlastní neschopnost...
a já si myslím, že by naše společnost měla být fér a za práci platit a ne těžit z toho, že je někdo "hloupý" a neumí svou práci ocenit sám... jsem asi naivní idealistka, no...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.