| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Svět se mění a s ním i možnosti, požadavky a nároky na pracovním trhu.
Dle přiloženého článku budou změny pokračovat i do budoucna - a to blízkého, personální ředitel T-Mobile zde hovoří o horizontu 2-3 let.

Už dost dávno jsem vypadla z ..normálu, proto potřebuji pomoct s pár otázkama a snad i nějakým nasměrováním, kam dál směřovat, nebo tipy, co lze vlastními silami dohnat.

Takže - sledujete nějaký trend, co se bude dít s pracovní dobou?
Ptám se na různé formy zaměstnávání. Doposud jsem pochopila existenci home office - Sev. Morava možno pouze v korporátu, u mě jazyková bariéra, rozumím, nemluvím, možná ještě tak nějaký IT podnik nebo po známosti a/nebo zkrácených úvazků, zde (SM) to znamená poloviční peníze, bavíme se o částkách POD 20t a z toho polovina, prostě za odprac. hodiny v sazbě 80-140 Kč/h, horní hranice hodně nadsazená pro (náhodný) případ toho korporátu nebo té známosti.
A další otázka míří na samotné formy zaměstnávání, kromě standartních prac. poměrů (HPP, DPP, DPČ) se hovoří o HUB, StartUp ap. kterým nerozumím, můžete mě nějak uvést do obrazu a jestli je pro mě do budoucna vhodný tento směr?

Jak naši stárnou, uvědomuji si, že nemůžu počítat s hlídáním, už vůbec to po nich nechci, nárazově ano (např. nemoc), ale trvale to není možné, vlastně mě ani nenapadne je tak zatěžovat, přesto by asi ochotni byli - teoreticky a přechodně. Směny absolutně odmítám a to právě z důvodu hlídání, ačkoliv to by v rámci režimu oni zvládli a kluk by tam mohl přespávat, ale časem by už nevěděl, kde je doma a čí vlastně je.

Možná se ptám jen teoreticky, nemůžeme vědět, jak se bude jeho stav dále vyvíjet. V poslední době jsem několikrát psala, že má "lepší dny", pokrok nastal opravdu velký, nicméně soběstačnost tam není a dohled je nutný stále.
Nicméně v poslední době mám problém vyjít s penězi. Přiznávám, že kolikrát jsem už nakukovala do starých témat, jak hospodařit se stovkou na den apod. :) , prostě pociťuji, že všechno zdražuje, nároky se zvyšují a tak nutně nastupují úvahy o zvýšení příjmů..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.