| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Životní moudro, už dávnou neexistuje. Vývoj jde tak rychle kupředu, že by kolikrát mladší mohli učit mne (a to mám do důchodu sakra daleko).
Mojí babičce je téměř devadesát, samostnatná osoba. Ale když občas slyším ty názory , otevírá se mi kudla v kapse - už je teroie: za komunistů všichni museli do práce, dneska je to samej lempl, a proto tehdy bylo lépa.... anebo: my jsme byli skromní, vy skromní nejste... Z úcty ke stáří se snažím vyslechnout, nekomentovat a hluboce dýchat.
Moje tchyně - té bude 70let, to je kapitola sama pro sebe. Nejchytřejší na světě, okolo samej debil. Jen ona dělala vše nejlépe a proto má jako jediná pravomoc všechny poučovat: a to od kojení, přes vysazování na nočník až po přípravu k maturitě... Z úcty ke stáří mlčím, myslím si o zadeli a nervy mu rupnou opravdu jen zřídka...
Moje máma - 67let, předloni přestala pracovat. Ačkolic jsme spolu nikdy moc nevycházeli a návštěvy vždy končily hádkou, alespoň nekecá o tom, čemu nerozumí. Naučila se říkat: tohle nevim, to jsem nikdy nedělala, tomu nerozumim....
Když srovná jejich vztah k politice: moje babička k volbách nechodí posledních pár let, má radši přírodovědné dokumenty než předvolební kampaně. Politiku nesleduje, nerozumí, neřeší - ona už to doklepe pod kýmkoliv (její slova)
moje tchyně - v obci podle toho, kdo ji v minulosti nenasr***, do dalších voleb jde vyzbrojena informací od syna (mého muže), co by bylo dobré volit, popř nechá se opít rohlíkem.... pokud nestihne získat důvěryhodné informace, volby bojkotuje.
moje máma - její přítel byl do loňského roku starosta v obci, kde žijí. Přehled má. O volbách kamkoliv spolu nemluvíme. Ale volit jde pokaždé, názor se vytváří sama (soudím podle toho, že o politice se odmítá bavit)
Takže: není důchodce jako důchodce! Ale důchodce, co je v důchodu cca 10 let a více už je prostě jinde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.