| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Oblečení, nádobí, kartáčky na zuby, sponky, gumičky, Lego, zbytky jídla, posmrkané kapesniky, to jsou věci, které těžko eliminuješ."
Epepe, u nás jsme doma tedy jenom tři, my dospělí jsme celkem pořádní, syn zatím spíš toho nepořádku víc udělá, než uklidí a je na rozdíl od nás spíš chaotik, než systematik, ale třeba tyhle věci u nás nějak problém nejsou - zuby si všichni čistíme jenom v koupelně, takže kartáčky vracíme hned zpátky do kelímku, kapesníky rovnou po použití hážeme do koše, talíře po jídle hned odnášíme na linku, zbytky rovnou buď vyhodíme, nebo přendáme do krabičky do lednice apod...po obědě a po večeři nádobí hned umyjeme a uklidíme...hračky jsme se synem odmalička uklízeli společně - vždycky před poledním a večerním spaním - naházet kostky do krabice není nic těžkého, rozestavěné modely jsme dávali navrch krabice...

Jinak se mi daří udržovat pořádek průběžně tak, že dáváme věci na stejné místo a hned...neodkládáme, neděláme nikde hromádky, že potom... když někam pro něco jdu a vidím, že někde něco leží, co má být jinde, tak to rovnou vezmu a cestou dám kam to patří, vyhodím, vezmu s sebou nahoru, když tam jdu apod...
Jinak to pravidlo, že nejdu spát, dokud není uklizená kuchyň a tak nějak zběžně všechno, dodržuju taky - po večeři hned umyjeme a uklidíme nádobí, utřeme linku, nachystám hrnečky a pečivo na ráno, zametu drobky...v obýváku, než jdu spát, narovnám polštáře a deky na pohovce, posbírám případně věci, co patří jinam apod... Stejně jako zase ráno neodcházíme z domova bez toho, aby byla čistá linka, nádobí po snídani opláchneme a hodíme na odkapávač, postele ustlané (natřepané a přehozené peřiny, nijak složitě nestelu).
Nějak jsme zvyklí tohle dělat průběžně, takže mi to ani nepřijde, že bych uklízela...pokud si řeknu, že jdu uklízet, tak to znamená vyloženě utřít prach, vyluxovat, vytřít apod...cože je pak už záležitost chvilky, když nemusím předtím dlouze uklízet různě poházené a nahromaděné věci...
Jinak rada nehromadit věci mi přijde super, taky se o to snažíme, bohužel naše dítě je opačného názoru, než my a naopak s ním bojuju o každý obal od čokolády a papírek od bonbónu, protože si je chce schovat~t~, čímž mi moje snahy permanentně kazí...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.