Určitě by to chtělo stehenní punčochy. Lýtkové mohou lemem utlačovat podkolenní žílu. Punčochy je třeba navléci ráno po probuzení, ideálně co nejdřív; během dne nohy přirozeně "nabudou" i člověku, který nemá křečové žíly. A poprosila bych doktora o předpis na nejmenší balení Detralexu, který zlepšuje průchod krve cévami. Existuje také protiotokový gel. Důležité je také dost pít a pokud možno občas zahýbat nohama - stačí v kotníku. Dobrý je také gel Lioton - koupí se bez předpisu v lékárně a pomůže oteklým nohám splasknout.
A ještě - na noční cestu bych si vzala kompresní punčochy, na den bych si koupila podpůrné punčochy. Ve zdravotnických potřebách poradí. Nenech si vnutit kompresní punčocháče - jednak sjíždějí, a pak tlačí i v oblasti břicha, i když v prodejně tvrdí, že nebudou (vlastní zkušenost, mám "líné" žíly a punčochy nosím dlouhé roky).
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.