| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Rosalie to je trochu hrani se slovicky, tak dobre nahrazuji slovo vzdat se slovem prijmout situaci.

Co kdyz ji prijmout odmitam, resim ji (pokud nemohu ted, pripravuji se na reseni v budoucnosti)."

To bude ten rozdíl :-) Pro mě má "vzdát se" úplně JINÝ význam než přijmout.
K tomu přijetí klidně může patřit i snaha o změnu, nevylučuje se to. Buď to vyjde nebo ne, ale žádná varianta nebude špatně, prostě takhle to teď je, tečka. Pozoruju, a koukám, co z toho vyleze dobrýho :-)

Je to o rozhodnutí. Tak nějak jsem zjistila, že moje odmítání je úplně k prdu, přinese mi to jen trápení, nic víc. Tak si to nebudu ještě zhoršovat, ne?
Po nějakém prvotním šoku, smutku, vzteku se na to zkusím podívat z jinýho úhlu, víc do hloubky, a v drtivé většině se na všem najde něco dobrého, minimálně poučení, zkušenost.
Jasně, že jsou situace, kdy bych si přála velmi, aby to bylo jinak. No ale mám na výběr - buď se tím budu trápit (což je ale úplně k ničemu, jen si tím ublížím ještě víc), nebo to akceptuju. Můžu to zkusit vylepšit, změnit (což ne úplně vždycky jde), nebo najít takový přístup, kdy mě to už vyloženě trápit nebude. Většinou, když to člověk fakt prozkoumá ze všech stran, tak zjistí, že to není tak špatný, prostě je to jiný, než si představoval.
Jasně, že to nejde hned, musím si projít tím srabem, vyžrat si to do dna :-) , ale pak z toho člověk vyleze silnější, zkušenější, tolerantnější, chápavější ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.