| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, tvrdila jsem to tak jinými slovy, že to mělo i poněkud jiný význam.

"ohledně bydlení od rodičů jsi tu opakovaně tvrdila, že není o co stát,"

ne tak docela. Tam jsem oponovala Tvému tvrzení, že bydlení od rodičů je prakticky vždycky terno (také jinými slovy, přesnou formulaci už si nepamatuji, ale zhruba takto jsem to pochopila). A reagovala jsem tak, že to až zas takové terno být nemusí (protože vidím na konkrétních příkladech, že to ne vždycky je tak, že ti rodiče předají potomkovi klíče s tím, že "tady to máš ctí a darem, synu/dcero, užij si to", ale že jsou s tím často spojeny i povinnosti, které můžou být dost zatěžující. Vem si třeba, co s barákem má Valkýra. Případně v mém okolí, kdy sice děti získaly možnost bydlet v baráku s rodiči (tudíž jim opravdu odpadla ta vstupní investice), ale musely investovat do oprav toho baráku, aby jim nespadnul na hlavu)

"že ho v podstatě využívají jen neschopní vyžírkové" - takhle jsem to asi ani jinými slovy neřekla, ale je fakt, že mám trochu zafixované to "postav dům", tj. považuju za normální počítat s tím, že se člověk, pokud není nějak handicapovaný, o vlastní bydlení postará primárně sám a nebude v prvé řadě šilhat po tom, co mu dají rodiče. Minimálně ještě naše generace. Pro lidi, co začínají dneska, je v tuhle chvíli asi kvůli cenám nemovitostí opravdu horší doba, ale mám pocit, že v těch minulých debatách šlo spíše o naše vrstevníky než o naše děti.

"a nejde o nic běžného, ale o vzácné výjimky." Ano, v mém okolí opravdu jde o vzácné výjimky. A vesměs je to ještě tak, že to dítě získá možnost bydlet v domě u rodičů, případně si na jejich pozemku postavit. Neznám prakticky nikoho, komu by rodiče koupili dům/byt a dali mu ho ctí a darem bez jakýchkoli dalších podmínek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.