| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

VYrůstala jsem v permanentním strachu z války a cvičení to ještě zhoršovala. Uvědomila jsem si politickou situaci asi v šesti letech, kdy jsem uměla dobře číst a četla noviny, něco říkal učitel, pak jsem si nechala ukázat na mapě, jak jsou USA velký, to mě dorazilo. A pak taky v osmi letech, to bylo 35. výročí svržení pumy na Hirošimu, tak vyšla ve 100+1 velká příloha, vzpomínky přeživších - hibakuši. Bylo to strašné, přečetla jsem to za deštivého dne jedním dechem a pak se mi vůbec nechtělo žít. Cíleně jsem pak vypínala rádio a nedívala se na zprávy, ale nepomáhalo to.
V roce 1985 nebo 86 byla ta schůzka v Rejkjavíku, to se mi fakt ulevilo.
Pak jsem si jeden čas říkala, že to byla asi přehnaná úzkost.
Asi loni jsem viděla mapy, kde byly cíle severoatlantických raket. Jedna z nich mířila přímo na naše malé městečko - protože tam sídlila významná ženijní posádka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.