| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dle mého názoru by se každý měl na svou smrt zodpovědně připravovat a nedělat, že se ho to netýká. O smrti a umírání by se mělo mluvit a měla by se brát za přirozenou a poslední součást lidského života. Mělo by se brát v úvahu, že může potkat kohokoli kdykoli.
Takže sepsat veškerý svůj majetek příp.závazky, aby pozůstalí (a spolu s nimi i notáři ~;)) měli co nejméně práce a starostí. Vytvořit finanční rezervy, aby finančně závislí pozůstalí nezůstali bez prostředků. Vyjádřit, příp.sepsat, své představy a přání ohledně svého posledního rozloučení a spočinutí.Případně sepsat závěť. Všemi těmito úkony by se předešlo spoustě starostí a nejasností. Samozřejmě by se nepředešlo všemu, ale mnoho záležitostí by bylo ošetřeno. Já to takto všechno mám, stačí sáhnout do šuflíku.
Ale lidi si hrajou na nějakou potencionální nesmrtelnost. Když jsem právě v průběhu života zjistila, jak může být pro pozůstalé všechno komplikované- což vyplývá i z této diskuze, tak jsem se zaopatřila pro případ smrti.
Udělejte to taky a nekomplikujte těm pozůstalým a notářům život a práci.
Co se týče práce notářů, nebylo zde ještě zmíněno, že častokrát vstupují do velmi složitých a rozjitřených rodinných vztahů, které musí sdílet, řešit a korigovat. Takže jim není moc co závidět. Kromě prachů samozřejmě~;).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.