| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je mi 34 let, mám jen jedno dítě a nikdy jsem citově nezatoužila po dalším. Bylo období, kdy jsem přemýšlela nad tím, že bych měla z "povinnosti", ale nedokázala jsem se překonat. A proč?

Syn se narodil když mi bylo dvacet, měla jsem krátce před maturitou. Když jsem přišla do jiného stavu, nadšení jsme z toho vzhledem k mému věku nebyli, ale rozhodli jsme se si dítě nechat a postarat se. Co následovalo po jeho narození se mnou hodně zamávalo. Nakonec jsem to ustála, ale zanechalo to ve mě trvalé následky mimo jiné i v odporu k mateřství.
Neočekávala jsem za svoje rozhodnutí plácání po ramenou, ale to ponižování, poslouchání toho, jak jsem hloupá, pitomá, nic neumím, nic nejsem... Že mám dítě, protože se mi nechce "dělat". A tisíc dalších maličkostí. Toho jak si mě kdekdo s "vychutnal". Sestrami v porodnici počínaje, pracovnicemi na pracáku konče... Vím, že jsem asi víc citlivá, ale jsou věci co prostě zabolí. Ty okamžiky, když jsem chtěla do práce a zájem zaměstnavala skončil v okamžiku, kdy mu došlo kolik mi je let a že už mám dítě, to vysvětlování, jak jsem něco takovýho mohla dopustit... A ta samota... Ta fakt strašně ubíjí...

Tady za klávesnicí bude každej moralizovat, jak je potrat fuj a že on by nikdy, ale realita je jiná. Kdybych bývala na potrat šla, tak by bylo všechno snazší. Potrat ti nikdo nedá tak sežrat, jako mateřství.

A proč to píšu? Protože v tomhle je zakopaný pes. Lidí, kteří nemají víc dětí jen z pohodlnosti bude zlomek. Lidi měli děti v daleko horších podmínkách než žije většina dneska. Problém je právě v přístupu společnosti k matkám. Příroda nás biologicky nastavila tak, že nejplodnější jsme právě kolem dvaceti let. Ale dokud bude mateřství před třicítkou nebo před pětadvacítkou považováno za "problém" a selhání, tak se nic nezmění. Cesta k tomu, aby bylo dětí víc vede právě přes změnu vnímání mateřství a rodičovství. Až se bude mateřství považovat za přirozenou součást běhu života nikoli za "přitěžující okolnost", tak pak budou i děti.
Tohle je třeba důvod proč nemám další dítě. Nemám tak silné mateřské pudy, abych zatoužila po tom si tohle všechno zopakovat...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.