| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Martino,

nakupuji hodně v místním Penny, protože je to jediný obchod dost blízko, takže větší nákup unesu domů. Obsluhuje relativně velké okolí, zahrnující "lepší" i "horší" čtvrť. Jsou tu lidi (a není jich málo), kteří vážně berou to nejlevnější, ale fakt bych se nesázela, že se při tom cítí jako vítězi nad systémem. Připadá mi, že se spíš cítí jako lidi, kteří se snaží ušetřit na tom, na čem se ještě v jejich rozpočtu ušetřit dá - na nájmu neušetříš, na energiích možná ano, ale jednou za rok, na tramvajence neušetříš, oblečení mají dávno sekáčové a na probírání popelnic nebo návštěvy výdejních míst červeného kříže přece jen ještě nechtějí přistoupit. (A ano, někteří z nich si kupují i cigarety, ty bychom asi měli rovnou kamenovat.)
Jistěže existují "škrti z principu", ale těch v populaci zase tolik není.
Moje výborná kamarádka v jisté době kupovala dětem jogurty na počet dětí, opravdu z té nejlacinější řady. Sobě ne, na to neměla. A u ní jsem si jistá, že se jako vítěz nad systémem necítila.

Styl, jakým s Monty píšete, mi zní jako výsměch.

Jo, kvalita potravin mě taky štve. Teď jsem konečně objevila farmu s výbornou zeleninou. Opravdu dobré chuťově, dražší, ale zase nevytřídím nic nahnilého a po dvou dnech to nechytí plíseň. Pro mě dostupné, protože už máme v rodině auto. Pro kamarádku ovšem stále nedostupná legrace, i když už jsou na tom lépe a jogurty už kupuje jedlé...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.