| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kolik znáte lidí, kteří to tak mohli udělat?

Já ve svém okolí ani jednoho.

Moje statistika:

- v několika případech vlastní rodiče dvougenerační dům a některé ze svých dětí v něm nechali bydlet.
Ovšem zdaleka to není "tu máš klíče a odteď si s tím nalož, jak chceš" - to dítě v tom domě bydlí s rodiči a muselo převzít většinu finanční i fyzické péče o ten dům, což není žádná sranda. Odpadla jim sice počáteční investice do vlastního bydlení, na druhou stranu s domem nemohou nakládat úplně podle svého, za života rodičů je nemyslitelné ho prodat, o úpravách, ač je financují, se také musí s rodiči aspoň domlouvat, a po smrti rodičů se budou muset vypořádat se sourozenci.
- v několika případech si mladí koupili vlastní bydlení v bytě nebo si svépomocí postavili na pozemku rodičů
- v jednom případě zdědili malý byt po prarodičích
- v jednom případě rodiče dali dětem svůj byt a sami se odstěhovali na chalupu do Vyšných Vlkodlaků (ale asi se počítá se s tím, že kdyby něco, tak je ty děti vezmou zpátky, protože k doktorovi ve Vyšných Vlkodlakách je daleko).

Monty tu popisuje jako běžnou a samozřejmou situaci, že "středně movití" lidé zajistí svému dítěti bez dalšího bydlení, já snad nikoho takového neznám. Prakticky vždycky to dítě musí přiložit ruku samo k dílu a buď si celý bydlení koupí/postaví samo, nebo ho získá s věcným břemenem rodičů.

Zajímalo by mě, co je běžnější model, protože mně to Montino připadá jako sci-fi, a jí možná připadá jako sci-fi to moje. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.