| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Věci, které nejsou školní, nemá nikdo moc tě nutit obalovat.
Učitelé to často chtějí. Když jsem ještě učila, tak jsem to taky nechápala a přišlo mi to jako buzerace z roku raz-dva a obalování jsem nežádala asi jako jediná z celého sboru, někteří rodiče mi to vytýkali.
Včera jsem byla s dětmi v papírnictví a tam byla atmosféra lynče, který málem zasáhl i mě, když jsem svým dětem obaly koupila.
Koupila jsem je proto, že drtivé většině dětí obal podstatně pomůže udržet sešit v dobrém stavu. Pokud je to kvalitní silný obal. Takový také jde používat opakovaně, není to jednorázová věc, vydrží dlouho a pokud se nepletu, je recyklovatelný. Ani on ani tyčky z uchošťour neskončí v oceánu, to je odjinud, ty věci, co tam plavou.
Proč nakladatelé produkují učebnice a pracovní sešity nestandardních formátů, to také nevím, ale vysvětlovala bych si to tak, že to je "kreativní" a chtějí dětem "udělat školu zábavnější, novější, modernější". Aby se třeba necítily moc unifikovaně, že jim všechno padne dobře do desek.
Jo, a pracovní sešity jsou podle mě zlo od ďábla. Dokonalý systém parazitace na vzdělávacím systému a oblbování všech. Naše škola aspoň používá ty, co mají formát A4 a já jsem je dětem obalila. Protože radši koupím za čtyři koruny obal, než abych dělala pitomce z paní učitelky. Úplně ze sobeckých důvodů. Děti se lépe učí i cítí s učiteli, jejichž autoritu rodiče nepodkopávají. A obaly mi za válku nestojí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.