| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Přeme se se synem (chodí na SŠ) co jsou to daně. Trvá si na tom, že daně jsou zkrátka násilná loupež a mají se tak nazývat, protože tomu, kdo je nezaplatí hrozí, že si pro ně stát přijde a vymůže je silou. Já to takhle fakt nevidím. Potřebovala bych nějaké fakt dobré argumenty proč tomu tak není, napadá vás něco? Samozřejmě jsem mu argumentovala tím, že nám za to potom stát poskytuje služby, ale syn říká, že to nemění nic na tom, že jsou vymáhané pod hrozbou násilí a že to co se pak udělá s těma penězma nemění nic na tom, že je to loupež. A když jsem mu říkala, že takhle je systém prostě nastavenej, protože jsme si demokraticky odhlasovali, že stát chceme, tak mi na to oponoval, že si to odhlasovali jenom někteří a ti ostatní, co tak nehlasovali, se tomu musí podřídit, aniž by to chtěli, takže to je vůči nim pořád loupež. Přemýšlela jsem nad tím, a tyhle agrumenty sami o sobě v určitém světle skutečně platí. Prostě bych potřebovala nějakej opravdovej argument, proč daně nejsou loupež a proč stát není jenom "hodně velká mafie, která si může dělat co chce" (jak tvrdí syn)~d~ Něco čím se výběr daní skutečně liší od loupeže a nestojí to jenom na tom, čím si tu "loupež" potom obhajujeme. Napadá vás něco? Ano, mohla bych ho samozřejmě odbít, že to nemá cenu řešit, ale nadá mi to a jsem zase ráda, že nad věcma přemejšlí, i když v tomhle samozřejmě nemá pravdu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.