| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

a potisící - pokud napadáš toto, tak nenapadáš daně, ale podstatu demokracie a zákonodárství.

Zákon, řádně přijatý, platí pro všechny na území toho státu.

A ano, i když s ním nesouhlasím, a že takových zákonů je.. (ani ta blbá 130 na dálnici se mi nelíbí)

A podstatou demokracie je, že pokud s tím nesouhlasím, můžu si založit politickou stranu nebo do nějaké vstoupit - klidně k těm anarchistům, protože ti mi asi v takové situaci budou nejbližší, a začít pracovat na tom, abych zákonodárství mohla ovlivnit. Nebo ho zkusím ovlivnit jako profík v nějaké oblasti formou odborných stanovisek atd. A sakra velice rychle pochopím, že napsat dobrej zákon je fuška na n-tou, že nikdy nevyhovíš všem a že vždycky bude někdo nespokojenej...

Bohužel pro tvého syna, státy se vykrystalizovaly už před tisíci lety, čili pravděpodobnost, že bude moci žít kdykoli v budoucnu bez státního zřízení, tedy bez centrální legislativy, exekutivy a justice, i bez daní, se rovná 0 (dobře - limitně se blíží k 0). To neznamená, že nesmí mít svůj názor na ekonomické fungování státu... A znovu, je mladej, radikální - to k tomu věku patří, a že pro nás, o 20 let nejmíň starší lidi je to trochu úsměvné, je prostě taky fakt. Ale je to roztomilé, já mám taky 18ti letého syna a je to tak miloučké, vidět ho prožívat věci, které my už máme dávno za sebou.

Takže sorry jako, z názoru tvého syna, že daně jsou loupež, si tu nikdo na zadek nesedne.

A ano, podstatou státu je, že stojí nad svými občany, právě kombinací výše uvedených tří mocí, byť vykonává svou činnost lidmi, lidem, pro lid. Možná by si syn tu ústavu měl přece jen přečíst, i když chápu, že on pro ni v r. 1992 nehlasoval, takže se jí třeba necítí být vázán ~t~

Pokud by mi syn vmetl argument, že to, že je to v zákoně neznamená, že to není loupež, protože když se do zákona dá, že se můžou lidi navzájem střílet, taky to není v pořádku, je vhodné zaplést diskusi o rozdílu mezi přirozeným a pozitivním právem - to si snadno vygooglí, nebo mu kup nějaké učebnice z prváku na právech... a znovu, já jako právník bych takový diskuse se synem žrala - vůbec ne proto, že bych se ho pokoušela přesvědčit, že nemá pravdu, ale protože tam je takovejch krásnejch schovanejch témat a podtémat ...

Jestli si fakt myslíš, že se nad tím dosud nikdo nezamyslel (jak píšeš v některém názoru), tak si totálně vedle. Takovejch diskusí můžeš najít miliony a to v kvalitní odborné literatuře, já se ale spíš bojím, že syn jedná pod vlivem nějakého youtubu... Já to taky v 18 četla (tu liteaturu, v té době youtube nebyl, chodilo se do knihoven), bo jsem chtěla jít na práva a bavilo mě to. Je to krása - fakt najdeš kvalitní zdroje, když budeš chtít.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.