| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libiku, ted to nejak docitam a prilipnu to na Tebe, ackoli to neni odpoved ani reakci na tve texty.

Plno lidi drzelo krok a hubu (a ja jim to nevycitam, kazdej proste musel nejak "prezit"). To, co mne osobne vzdycky nadzvedne, je, ze dneska byl kazdej hrdina, ma hubu plnou svych hrdinskych protikomunistickych cinua a nazoru. Nadzvedavalo mne to uz i v dobach, kdy jsem odesla a tady potkavalöa lidi, kteri zadali o politicky asyl, protoze byli tak desne pronasledovany jak politicky, tak vselijak. (=a nektery jsem dokonce osobne znala z dob, kdy ruzne prdelkovali v Praze).
V 68. a kus r. 69 lidi mohli odchazet z CR s pasem, povolenim a celymi rodinami. Presto cast (napr. Porizkovic) dite nechali doma a posleze poukazovali, jak ten komunistickej system jim brani…. (v dobe, kdy i v zapadnich zemich bylo opusteni ditete treba i u prarodicu duvodem k umisteni ditete do ruzneho nahradniho pecovani). Ovsem s moznosti ruzneho publikovani zas na tom ziskali jinak TADY.

Ono je to dneska tak desne lehky vytahnout vsechny stary krivdy a ohanet se tim, jak "my" jsme trpeli…. Samozrejme, cast proziv ala desy. Ale zdaleka ne vsichni, a plno lidi na tom jelo. A jede i dneska, zas jinak, protoze nektery v tom proste umej chodit a reseni nechaj na jinych. A posleze obratej plast a jedou dal.
Pridam k tomu jen porovnani, jak to bylo na tom slavnym zapade ve stejnych dobach. Tenkrat se u nas oficielne lezlo do zadku SSSR, neoficielne se nenavidel. Dneska se leze oficielne i neoficielne do zadku USA (no, aspon to uz trosku preslo).

Do 68. jsem mela fantastickyho schopnyho sefa. Ten na to vsecko v mladi veril. Postupem casu si jako tata se mnou obcas vymenil myslenky. V 69. odevzdal sam knizku, bylo mu neco pres 50, do penze 10 let tehda. Odsedel si je u prkna ve stejny kancelari, kde ho nechali. Dopisovala jsem si s nim a jeho zenou a synem do jeho smrti pred 15 lety.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.