Situace je taková: dítě touží dlouhodobě jmenovat se po obou rodičích. Dítěti je 10 let a není to jen momentální nápad. V současnosti má křestní jméno a příjmení po otci (obé zcela běžné). Byla jsem se na to zeptat a podle matrikářky v našem městě nemůže mít občan ČR dvě příjmení, pokud ho nevyvdá/nevyžení. Nicméně existuje neobvyklé křestní jméno, které je stejné jako příjmení matky. Váhám, zda mu ho dát jako prostřední jméno. Pro mluví to, že to fakt chce, že se tím odliší od stejného jména otce a mě samozřejmě těší, že se chce přihlásit k rodu po přeslici. Proti oplétačky, co bude mít s prostředním jménem ve všech formulářích ... jak se na to díváte vy?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.