| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Yuki, několikrát jsem i chtěla. Jenže když přejdeš do školství z jiného oboru, tak ti školství krátí peníze, protože školství do praxe počítá POUZE roky odpracované ve školství. Pokud budeš třeba pracovat v muzeu (kde ty platy taky nejsou nic moc, stejně jako třeba v archivech) a po 15 letech této odborné práce půjdeš učit historii na gympl, tak školství - aby ušetřilo - ti dá plat jako začínajícímu učiteli, ty roky odborné praxe ti neuzná, protože pro školství to není odborná práce. Což byl důvod, proč jsem to nakonec vzdala. I já musím bohužel platit složenky...
(U nás hledali odborníka na výuku IT na základce. Vzala bych to okamžitě, ale: dostala bych plat začínajícího učitele, pracovala bych na poloviční úvazek a ještě bych 12 km dojížděla? Tak za těchto podmínek teda fakt ne. To je málo peněz a moc dojížděním profrcanýho času. Z toho důvodu jsem nevzala ani 2-hodinové vedení kroužku. Protože čas na přípravu + čas (a MOJE peníze) na cestu tam + 2 hodiny placené práce + čas (a MOJE peníze) na cestu zpátky = v součtu to znamená, že pracuješ pomalu za minimální mzdu. Čas na cestu do/z práce se ti vyplatí jen tehdy, pokud jsi tam víc hodin. Učiteli to nepřijde, je tam minimálně půl dne, ale pokud tam jdeš učit na hodinu nebo dvě, tak už se ti to nevyplatí).

No a rok a půl před důchodem je to už vůbec nesmysl, ne?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.