| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ano.. i s cizími. Jsem oblíbená doučovací teta...

Nejsem obecně moc trpělivý člověk, ale učení někoho ve mně vykutá moje lepší JÁ...
Vcelku bych podepsala to, co píše Kopřiva


1) Trvám na maximální slušnosti z obou stran, tj. dítě na mě nebude reagovat podrážděně, otráveně nebo prostě drze, ale bude ke mně "jak na cizí", tj. slušné a zdvořilé - když tedy něco potřebuje. Jinak odcházím.

Já neodcházím - vlastní děti jsem posílala do jejich pokojů, ať přijdou, až zjistí, že se učit potřebují, nebudu plýtvat časem, ani energií... p.s. cizí děti bych poslala domů.

2) Neaplikuju na něj svoje měřítka, protože bych musela hlasitě výt, co vlastně v tý škole dělají a co na tom nechápe :-) Čili je potřeba se trochu vyklidnit a taky "bejt jako na cizí".

A dodala bych, že když nechápe, tak zkusit to jinou cestou... jak máme dítě dys, ono rozumělo starým poučkám a jiným metodám, než dělali ve škole.

3) Nechávám ho hledat chyby, nepoukazuju na ně sama. Když najde sám, je rád. Když poukážu já, tak to těžce nese.

ano.. tak...

4) Poukazuju na pokrok, chválím vložené úsilí.

Jinak chválím, až přechvaluji, ale ta dítka jsou tak nadšená, že to za to stojí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.