| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aleno,

Tohle presne povazuji za neopodstatnene lamentace na tema "jak je ta mlada generace spatna". Svet se zmenil a ty to vycitas detem? Podivovat se nad tim, ze nektere deti nerozeznaji kohouta od slepice? Mnohe deti se vyznaji pravdepodobne lepe v soucasnem digitalnim svete nez ty.

Já to nevyčítám dětem, ale jejich RODIČŮM. To, že cca šestileté dítě netuší, že ta "velká slepice" je kohout a že nesnáší vajíčka, že nepozná rozdil mezi kozou a psem, a že třeba neumí chodit v terénu (tj. mimo vyasfaltovaný chodník - co děti předvádějí na naší travnaté stráni, by bylo k popukání, kdyby to nebylo smutné - to jsou výstupy jak na Everest - často tedy za asistence šerpů - maminek, které trvají na tom, že ve stráni může dítě chodit jen za ručičku), to je problém RODIČŮ, ne toho dítěte.
Šestileté dítě by mělo znát základní věci jako jíst příborem, vědět, že se napřed z autobusu vystupuje a pak se tam teprve může nahrnout nastupující, znát základní pojmenování věcí (včetně těch zvířat). Mělo by umět udělat kotrmelec, vyjít kopec, šlapat na kole - a ne proto, že to "tak dělala prababička", ale proto, že tyhle věci jsou důležité třeba pro rozvoj hrubé motoriky (a potažmo jemné), že s větší slovní zásobou se může lépe vyjádřit a že se dokáže normálně pohybovat ve společnosti (jako že nezpůsobí ucpávku při nastupování do autobusu, nebude běhat na červenou, a bude vědět, že v krámě se za zboží platí.

Dále za problém rodičů považuju to, že dítě neumí "poslouchat". Respektive naslouchat. Oni vůbec nevnímají, co jim lidi říkají (a když třeba trenér poměrně náročného a nebezpečného sportu vysvětluje puberťákovi nějaké základní zásady bezpečnosti, a puberťák to ignoruje, tak je to pěkný průšvih), a to ani mezi sebou - často vedou jednostranné monology - klidně i slušně, neskáčou si do řeči, v monolzích se střídají, ale navzájem se vlastně vůbec nezapojují.

Digitální technologie bych do toho nemontovala. Jsem si jistá, že toho vím víc, než mnohé děti :-) Díky programování vím, jak věci fungují na té fundamentální úrovni, nějaké "klikání na iPhonu" mě fakt neohromí :-). Navíc s tím souvisí i ten problém nahoře - oni nejsou zvyklí komunikovat - na fejsbuku si dají lajky, ale nevznikne z toho debata. Kolik lidí pod třicet používá něco jako třeba je tady rodina, kde jedou DISKUZE?
(safra, teď snad začnu být dojatá, že je vás tady tolik, s kterýma se můžu "hádat" :-))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.