| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Shrekyně, knihu jsem četla (pravda, je to řada let) a přes některé teze jsem se opravdu nepřenesla. Třeba přes popisovaný příklad, kdy dítě něco rozbije, rodič to jde uklízet a dítě vyzve, aby pomohlo s lopatkou a smetáčkem. A pak má čekat, zda dítě samo sebe vyhodnotí jako zralé a rozhodne se spolupracovat. Když ne, tak ne, dozraje k tomu později.

Obdobně dá dítě samo najevo, kdy je schopné dopřát rodiči jeho autonomní čas, třeba pro rozhovor s manželem. Do té doby prostě své potřeby odkládat nebude, a rodiči, se stim smiř.

A další a další, nemůžu citovat, kniha byla z knihovny. Prostě mě v dané chvíli neoslovila a neoslovila by mě nejspíš ani dnes. S dětmi žijem v míru a lásce, někdy jsem direktivnější, než by si autorka knihy představovala, ale je to styl, kterým jsme schopni spolu fungovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.