| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Slupko, já už právě dávat nemůžu, a že bych měla a transfúzka má velký zájem, protože já mám "modrou krev", ale fakt to nejde. Oni mi tou tlustou jehlou napíchnou žílu, někdy se trefí i třeba napočtvrtý, pak v té ráně trochu zareje, aby se trefila do žíly, to by mě kolikrát šlak trefil, jak to bolí. Navíc to neteče, jak by mělo, takže to přesáhne časový limit, nevyteče tolik krve, kolik by mělo (450 ml) a to už prý je pro transfúzku nepoužitelné. A modrou mám proto, že mám 2.nejméně častou krevní skupinu v těchto končinách, mám A1B- (můj expřítel měl tu úplně nejméně častou, 0-, my byli na tranfúzce za exoty). Mně už totiž nenapíchnou žílu nikde. To mě poslali na CT, že prý nejprve projedu CT a pak že mi napíchnou kontrastní látku a pojedu ještě jednou. No, nenapíchli, zkoušeli to ne jedné ruce 9x, na druhé taky tolikrát a já pak jela domů podloubaná jak narkoman-amatér.
Za peníze bych krev nedávala. Říkal primář, že je tam riziko, že "dárce" zatají některé závažné choroby, které pak dostane nemocný člověk při transfúzi a tranfúzka nemá šanci to v krvi poznat. Proto se v Čechách "darování" (které ale není darováním, ale prodejem biologického materiálu) za peníze neprovádí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.