| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Padlo to ve vedlejší diskusi a mě to zaujalo, takže bych to chtěla víc rozvést a nechci plevelit v té původní.

Klišé praví, že muži nesnášejí chytré ženy, nedejbože chytřejší, než jsou sami, kdežto naopak ženy vyhledávají chytřejší muže, než jsou samy, protože k nim můžou "vzhlížet". Případně žena, stane-li se jí už to neštěstí a je chytřejší než muž, neměla by mu to dávat najevo.

Mě první část tohoto rčení vždycky nadzvedávala, když to někdo hlásal jako svatou pravdu, protože mi přijde šílený, aby někdo, kdo je chytrej (a takovej se narodí, takže za to "nemůže" ani jedním, ani druhým směrem), měl tuhle vlastnost snad považovat za nežádoucí a tutlat ji.

Rozumím tomu, že pokud by se ta chytrost měla projevovat nějakým poučováním, tak by to bylo protivné, ale to by tak přece bylo u ženy i u muže.

Rozumím i tomu, že když partner projeví nějakou neznalost a o nic nejde (třeba by se v hovoru ukázalo, že neví, kde je Portugalsko), tak mu to ten druhej nedá sežrat.

Ale jinak mě nenapadá, jak by se měla ta případná chytrá žena upozaďovat a co by z toho celoživotního sebezapírání vlastně měla?

(Navíc pohádky "o chytré horákyni", "o Šeherezádě" a podobně vlastně ženskou chytrost docela i oslavujou.

Jak to teda s tou chytrostí vlastně je? ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.