| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kat,
ty si mě asi fakt s někým pleteš. ~;)
Já se pouze ptám na věci, které mi z formulací zde nejsou jasné, max. si je nějak interpretuji a následně vznesu dotaz, zda je to takto, nebo si pod tím pisatel představoval něco jiného.
Viz včerejší vlekoucí se debata o tom, co to je, když se otčím/macecha nechovají nijak patologicky a dítěti "jen nesedí".
Při tvém popisu "vadí mu, že se dítě chová jako dítě" jsem si třeba vybavila jeden kriminální případ z USA, kdy dva teenageři měli dítě, po nějaké době od jeho narození se rozešli a matka se s malou holčičkou odstěhovala na opačný konec země za novým přítelem. A ten naprosto nechápal, že se dvouleté dítě nemůže chovat jako malý dospělý, vyžadoval od něj nereálné věci, a nakonec společně s tou matkou holčičku umlátili k smrti. To je ovšem patologie a dotyčný "přítel" byl úplně mimo. Na druhé straně si umím představit, že nový partner/partnerka vyjádří překvapení nad tím, že dejme tomu desetileté dítě není schopné něčeho, co je v tomto věku běžné (dojít s košem, dojít na nákup, usnout samo v pokoji) a na základě toho vyjádří svůj názor, což žádná patologie není - a také to asi bude podstatně častější než první případ - ale dítě, zvyklé na to, že toto dělat nemusí to samozřejmě bude brát úkorně a usoudí, že mu dotyčný "nesedí". Je to fakt důvod k ukončení vztahu, protože "dítě je vždy a za všech okolností na prvním místě"? ~d~

Primárně si vždy představím statisticky častější model. Ano, chápu, že z toho mohou vznikat nedorozumění, že to tak nemusí mít každý, ale snad jsme dospělí lidé a dokážeme odpovídat na položené otázky nebo objasnit případné nesrovnalosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.