| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Svynko, tvého syna neznám, ale za sebe musím říct, že velmi průměrné výsledky jsem měla taky. Zrovna v mém případě to ale asi nebyla žádná lenost ani patologie, ale přístup k životu. Jen potřebovat trochu vytříbit. Nebavily mě na základce jazyky a měla jsem snad ze všech trojku. On teda byl omyl, že jsem byla s nezájmem o jazyky na jazykové škole, ale blbá jsem na i přes ty trojky nebyla. Jen mi ty jazyky byly jedno a měla jsem trojky a jako bonus neustálé popohánění do úkolů od rodičů.

Na gymplu pak naši přestali s buzerací a můj přístup se rázem samovolně vylepšil. Do té doby jsem to zkrátka brala tak, že se učím jenom, když na mmě dohlídnou. Pak na tom gymplu a ani později na vysokých školách jsem teda na jedničky nestudovala. Určitě bych na to na gymplu měla, ale přišlo mi to i nadále zbytečný. Nicméně honit mně do toho už nikdo nemusel. Jakmile mě přestali hlídat, tak se ze mně stal docela zodpovědný student.

Ve finále i pracovní život beru tak, že odmítám řešit do zbytečnosti, ale snažím se, aby věci s minimem úsilí a s maximální efektivitou fungovaly. Vůbec nejsem nezodpovědná, beru to vážně, jen si vybírám to důležitý, kam vkládám energii snažím se na všechno pohlížet koncepčně a ten balast úplně házím za hlavu. Mám s tim docela úspěchy, slušný plat a spokojeného zaměstnavatele. No a stejná jsem byla v té škole, jenže na rozdíl od zaměstnavatele pro tohle školství až tolik pochopení moc nemá.

Ani ty jazyky mi dnes nechybí. Všechny, co potřebuju, a nějaké navíc jsem dohnala delším pobytem v zahraničí na daleko lepší úroveň, než byla ta školní. Já celkem věděla, co dělám a byla jsem i cílevědomá, ala naši museli být místy zoufalí. Jako bývalí jedničkáři to nedokázali pochopit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.