| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jestli bude chodit na mezinárodní anglickou školu, tak přechodu na ní bych se nebála vůbec, mají zkušenost s dětmi, pro které angličtina není rodný jazyk, doučí ho.
Francouzštinu možná ani potřebovat nebude, protože se spolužáky bude mluvit anglicky a francouzsky mu bude stačit naučit se základní fráze, aby se domluvil "na ulici". V Bruselu budou hodně zvyklí na to, že lidi francouzsky neumí.

V české škole - jde o ředitele - může chtít doplnit i výkresy, může být "pružný". Může chtít zkoušky každé pololetí, může je chtít na konci roku (nejspíš) - a nebo pak požádáte o přestup na jiný gympl. A nebo to třeba skončí úplně jinak, že zůstane na té anglické škole a udělá si anglické zkoušky (IGCSE), na základě kterých může pak žádat o přijetí na mezinárodních VŠ / universitách.

Za ředitelem bych došla ještě jednou, pozjišťovala, co přesně musí ze zákona váš syn dodržet (to fakt nevím, mění se to každých pár let) - a předložila to řediteli jako že je to pro něj výhoda - pokud bude mít syna coby na kmenové škole, tak na něj "dostane peníze" stejně, jako kdyby tam syn denně docházel - bude mít naplněné třídy a přitom tam bude o jednoho žáka méně (a někdy je to fakt znát). Takže by skutečně mohl být vstřícný. Škola na tom jen vydělá (zvlášť pokud pojme zkoušky nějak rozumně a nebude trvat na věcech, které nutné nejsou - bohužel na druhém a třetím stupni budou asi nutné i předměty jako fyzika a přírodopis, protože holt české názvosloví).

Další varianta je Březová - nemám zkušenosti, ale dělají online výuku - že by syn nechodil v zahraničí do školy, ale dělal toto. http://www.zsbrezova.eu/. Případně dělal tu online výuku při té anglické škole (to nevím, nakolik je zvládnutelný - anglická škola bude každý den cca od osmi do tří).

Nicméně variant máte hodně a dají se různě kombinovat. Neupínala bych se úplně na to, že teď se mu na tom gymplu líbí, za tři roky bude úplně jinde, zvlášť v tomhle věku. Takže bych zvolila cestu nejmenšího momentálního odporu - když bude ředitel klást nesmyslné požadavky, typu dodělávat výkresy či dělat zkoušky i z hudební výchovy a tělocviku 2x ročně, tak bych ho klidně i ze školy odhlásila.
Podle mě teď jde totiž udělat i to, že bude povinnou školní docházku plnit v zahraničí a pak by dělal "jen" vyrovnávací zkoušky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.