| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

madeleine: "A od toho si draze platíme stát, aby takovou věc zařídil – a z našich peněz zaplatil. Protože ty firmy musí z něčeho žít, dobročinnost nemůže být v zájmu přežití dárce neomezená. Nevěřím, že by se nenašel dostatek zájemců s dostatečnými výrobními kapacitami. Ostatně, podle veřejných prohlášení se sami aktivně nabízejí. A i kdyby ne, v současné situaci mají státní orgány možnost jim výrobu nařídit."

madeleine já teda nevím o čem se tu furt bavíme. Vždy jsem psala, že roušky se tu (již) vyrábí. Látkové roušky použitelné pro občany. Vyrábí to i firmy. Nebo třeba na tom Fleru OSVČ, jak se říká. Já jsem vše koupila, a ani bych to nechtěla zadarmo. Přesně z toho důvodu, ty firmy nebo švadleny přece musí z něčeho žít. Možná bude stagnovat jejich jiná výroba, tak (ráda) zaplatím za roušky.

Množství chirurgických práno zdravotníky bylo v začátku mimo možné kapacity u nás. Třeba den jsme četla z jedné nemocnice že spotřebují za 2 týdny víc než dřív za rok, to je prostě neskutečné množství.
Proto pro občany bylo víc než dobře že se přešlo na (pratelné) látkové.
Pro zdravotníky bylo myslím fakt nutné první dodávky dovézt ze zahraničí a je prostě zjevné že kvůli kapacitě to musela být Čína, něco bylo i třeba z Vietnamu apod.

A postupně se vyrábí tady. Já nevím co čteš za zprávy, už jsem to se m v několika diskuzích opakovaně dávala, abych vyvrátila tyhle zavádějící informace. Já nevím odkud to furt berete.
Dezinfekce se už vyrábí výhradně v ČR a ze zahraničí se před časem přestala nakupovat, najelo na to už několik našich výrobců.
Začíná se sériově vyrábět nový plicní ventilátor. Vyrábí se u nás filtry do roušek a masek. Vyrábí se už v několika firmách, dokonce několik druhů masek v ekvivalentu FFP3.
Zentiva vyrábí nový lék z paracetamolu pro náš trh.
Začaly se vyrábět nanoroušky, nanomasky. Respilon stěhuje výrobní linku z Číny do Brna.

Slovenská firma teď vyvinula jakousi desinfekční bránu, budou to dodávat i k nám.

A najíždí další a další věci. Věřím že časem budeme v tomto dost soběstační.

A doufám tedy že se z toho v budoucnu naše česká i evropská společnost jako celek poučí že nelze vše nakupovat jen nejlevnější z nejlevnějších a musí se dlouhodobě podporovat výroba důležitých věcí i u nás.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.