| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rišulko koukám taky šestá třída, takže jedeme totéž.
Navíc máme silně aktivní dějepisářku, posílá nejvíc úkolů, takže to ani nestíháme.

Synovi jdou dobře technické předměty, ale čeština a ty naučné, to je boj, je silný dysortografik, takže postrádá "cit" pro jazyk a vyjadřování.

Taky tohle období v dějepise je moje oblíbené, i když tomu přišla na chuť až v dospělosti a taky tím že jsem ta místa projela, hodně jsem načetla. V dětství jsem k tomu nijak extra vztah neměla. Ale Řecko, Řím, Kartágo jsou má oblíbená témata.

Taky se snažím to podávám nějakou zábavnější formou, srozumitelněji než popis v knize. Zatím co se mi zdá že lépe funguje tak přes "historky" a zajímavosti, ty si syn docela zapamatuje, tak se mu to aspoň trochu propojí.
Sparta - vojenská výchova. Král Leonidas a bitva u Thermpopyl. Maratónský běžec.
Alexandr a gordický uzel tak dál. Teď mně čekají punské války, tak příběhy o Hanibalovi.

Hodně vysvětluju přes mapy, aby si to dokázal zařadit místopisně a navíc mapy má celkem rád. Vždycky si ukážeme vše na globusu.

Souboj Titánů jsme viděli, zkus ještě pokračování Hněv Titánů, i když ono to má k té mytologii Starých řeckých pověstí už dost daleko, ale snad si děti aspoň zapamatují něco.

Taky zvažuju jaké filmy, z této doby mi přijde vše hodně drsné a pro syna ještě ne moc vhodné, i když ta doba byla prostě drsná.

Momentálně přemýšlím zda pustit Alexandra Velikého, musím se na to znovu podívat zda to bude vhodné, ale každopádně je tam celkem hodnověrně bitva u Gaugamel. A i ten "střet" řecké a východní kultury.
300 Bitva u Thermopyl je velmi temný. Přemýšlím možná pustím Tróju.
Z římského tématu mi přijde drsné všechno, snad Gladiátor by šel.
Hledám zda existuje vůbec něco na téma Hanibal a punských válek.

Na mnohem pozdější téma křižáckých válek jednou pustím Království nebeské.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.