| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

(sem bych pridala jako ukazku neco, co ani z prekladace nepochazi a vetsinou by nikoho nenapadlo, ze by to mohl byt nejaky problem - natoz jazykovy:

I WILL THINK ABOUT IT.
Grammaticky naprosto spravna veta, pouzivana v ruznych jazycich velice bezne.

Muj posledni zak, opuvodem a studovny v Jizni Africe, vedouci projektu v jedne velke mezinarodni firme, ma zabehnout mezinarodni projekt ve Svedsku. Pracovni rec anglictina, kterou ovlada veskery jeho podrizeny personal. Trochu svedsky se chce naucit, aby pochytil sem tam neco a mel pocit, o cem napr. pojednava kratky mail.

A hlavne diskutujeme "kulturni vliv" na chovani podrizenych a vysledky vselijkych porad, kdy se s projektem deje cim dal min, jeho sef zacina naznacovat ruznou nespokojenost, zamestnanci nedelaji, co on povazuje za dohodnute a potvrzene…. a on z toho zacina byt frustrovany.

Vysvetlovat mu to nebylo v mem ukolu - mela jsem ho ucit svedstinu.
Sice byl na skoleni, ale to mas jako s tim prekladacem: Skoleni, jak to funguje ve Svedsku, je plne fakt, ale ten, kdo na tom sedi a vse chape, to vidi svyma "narodnima" a "zvykovyma" ocima: Takhle to je u nas, vzdy je to stejny…. = a ono plno veci neni. A jsou toho kvanta.
Napr. ze u nas neni zadnej sef vrchol pyramidy, ktery nekomu neco naridi a tim to hasne. Sefove jsou plosni - maji sice rozhodujici pravo zodpovednost, ALE nejdriv se to prodiskutuje a dohodne v pracovnim kolektivu.

A prave thle veta: I WILL THINK ABOUT IT neznamena, ze neco budu promejslet a zejtra reknu sefovi, ze teda jo, ze chapu = ta znamena, ze mne prestalo bavit jeho navrhy poslouchat a nesouhlasim a tim padem koncim diskuzi. Tohle vsichni Svedi intuitivne vedi a pouzivaji. Ovsem jak kter narodnost si to vysvetli, ze zejtra dostanu nakou odpoved, a pocitam s pozitivni.

A takovych frazicek jsou kvanta.
Napr. mi kolegove nemeli radi, kdyz na pohovorech s zaky a rodici reknou" mozna bys se mel trochu zamyslet na tim delat ukoly" a ja vedle reknu "ted budes denne delat ukoly" a rodice jsou radi, ted vedi, co mji delt =kolega si mne vezme stranou a poradi mi nedavat prikazy, tak se k zakum nechovat… Ovsem chlapec slysi stejnou vec jako ja: ma na vyber MOZNA, kdyz se mu bude chtit, se zamysli…. a mozna neco udela, a le nemusi….

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.