| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mila Irmi
Diky vicemene za to, ze v tom nejsem sama, prave v tenhle moment se mi ve vedlejsim okne otevrel mail zacinajici s jakym hlubokym utrpenim zaziva muj chlad a odstup ....nectu to, nectu ani dal tuhle diskusi, jen jsem nakoukla.
Neni to senelita, stejne se chovala, kdyz ji bylo jako mne je ted, tedy pade a ja jen pro nas dve pripravila pekny vecer, sehnala v praci dva listky na klubovy film, nasledovala prochazka po Vysehrade a hezky jsme si popovidaly. Za nekolik dni prisel postou psany dopis podobneho zneni jako dnesni mail, odhadem dle uvodu.
Ne, ani po triceti letech se mi to nepodarilo zvladnout a byt inertni, je mi to hluboce lito I ted. Moje poznatky za ty roky

- Nereagovat na to, jakakoli reakce, vysvetlovani, utesovani, zloba, cokoli, to puvodni chovani posiluje. Pokud to nastane v primem kontaktu, navsteva ukoncena, bez vycitek, bez vysvetlovani, s usmevem na rtech - uz musim jit, ahoj mami.

- Predstavim si dite, ktere na pisku rozkopava ostatnim babovky a vysvetlovani nezabira. Nemuzu ho to nechat delat, jakkoli ho mam rada, tim bych se podilela na ublizovani jinym.Navsteva hriste konci, dite trpi, kdyz nemuze delat, co chce, a ta bolest je realna. Zrovna tak bolest tvoji matky je skutecna,chce obvinovat a urazet a vylit si vztek. Kdyz ji to svym nereagovanim nebo odchodem neumoznis, trpi. Je to fakt a je potreba se vyrovnat s tim, ze ji toto umoznit nemuzes. Nemuzes dopustit, aby ublizovala jinym, tj.v tomhle pripade tobe. To je to, za co ty mas zodpovednost, chranit se, respektovat sama sebe, svoje hodnoty ( jen priklad - ty treba nikomu nenadavas, tak ani nedopustis, aby nekdo byl sprosty k tobe, to je tvuj stabdard, ktery ty zastavas a mas I povinnost chranit)

-Respektovat jeji chovani, jakkoli to zni jako protimluv. Nedokazu dohlednout priciny, nemam ani schopnost ani pravo ocekavat zmeny a chtit, aby se chovala tak, jak chci ja ( tj treba mi soustavne nelhala) Jeji zivot je hodnotny tak, jak je, nemam pravo ho nejak soudit nebo v nem ocekavat naplneni mych vlastnich predstav. Je to jeji zivot.

- Neverim, ze tohle nekdo ma zvladnuty, ze to vubec je mozny, schemata z detsvi ovlivnujou chovani celej zivot, obcas neco vic probubla z podvedomi do nejakyho jinyho podobnyho vztahu a neco, mozna, se v tobe trochu ozdravi
,moc ti drzim palce

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.