| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Včera vyšly najevo informace, že lidstvo je přece jenom promořenější než ing. Babiš - zachránce všehomíra doufal.

to je dobře, že to tu nadhazuješ. protože já nad tím přemýšlím a tak nějak tomu nerozumím, tak třeba mi to tu někdo vysvětlí? napsala bych tady svoji úvahu, nevím, jestli je správná nebo jestli je v ní někde chyba?

máme pět imunoglobulinů, v souvislosti s covidem se řeší IgA, IgM a IgG. pak je ještě IgD a IgE, které ale v tomto případě nehrají roli, protože souvisí spíše s alergickými reakcemi. IgA je slizniční imunoglobulin, v ideálním případě likviduje patogen ve chvíli, kdy se dostane na sliznici. pokud ho zlikviduje, tak OK, nemoc skončila. pokud je patogenu hodně, tak přichází na řadu IgM, tedy imunoglobulin tvořený při akutní fázi nemoci, který spouští další obranné reakce, mezi jinými i tvorbu IgG, který pak v těle zůstává i po skončení nemoci a při dalším setkání s nemocí proti ní ihned bojuje a není potřeba čekat, než se znova vytvoří.

pokud tedy někdo má v krvi IgA, ale nemá ani IgM ani IgG, tak to znamená, že se jeho tělo sice setkalo s patogenem, ale v tak slabé dávce, že nemoc měla buď velmi mírné příznaky nebo tělo stihlo patogen zlikvidovat dřív, než se vůbec nemoc mohla jakkoli projevit. proto tedy ti bezpříznakoví lidé mají v krvi IgA, ale už se neprojevili v rámci vyšetřeních IgG.

zároveň ale pokud tělo nemá vytvořené paměťové protilátky, tak při dalším kontaktu s nemocí se bude chovat, jako kdyby ji neznalo a setkalo se s ní poprvé, takže nemoc může proběhnout znova a tenokrát klidně se vší parádou. takže v konečném důsledku je sice hezké, že nemoc už (prakticky) bezpříznakově prodělalo asi pět procent populace, ale pro tolik skloňovanou kolektivní imunitu to neznamená nic, protože dotyční do budoucna imunní nejsou. naopak, spíš by to mohlo svědčit o tom, že bariérová opatření (desinfekce, odstup, roušky) fungují a pomohly snížit množství viru, které se do organismu dostaly a tělo si tak mohlo snáze poradit jenom za pomoci IgA, takže ve výsledku jsme měli o nějakých půl miliónu nemocných míň, než by jinak mohlo být. zrovna tak to může svědčit o dobré imunitě, se které si tělo s nákazou poradilo i bez spuštění komplexní obranné reakce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.