| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

CisloPi,

v matematických symbolech je to rovnocenný zápis ~;).

Jinak já třeba učím děti "čtveřice příkladů". Učí se to i u sčítání a odčítání a učilo se to právě u těch množin.

Ale neučí to dneska každý, v jiných pracovních sešitech než těch, co používám, jsem to nenašla, a moje asistentka mi potvrdila, že její syn (jen o dva roky starší, než máme děti ve třídě a na stejné škole) se to taky neučil.

Jde o takové to, když 3 + 4 = 7, tak 4 + 3 = 7, 7 - 4 = 3 a 7 - 3 = 4. A totéž pro násobení a dělení, 3 . 4 = 12, 4 . 3 = 12, 12: 4 = 3 a 12 : 3 = 4.

Nejdřív jen ze tří daných čísel tvoří příklady, pak jedno číslo chybí, tak domýšlí...a většinou i zjistí, že mají víc možností, pak mají jen jedno číslo a hledají dvě na doplnění. Učí se tím, že sčítání a odčítání jsou opačné operace, stejně jako násobení a dělení. Že mezi čísly jsou různé vztahy, že ty vztahy platí, ať vezmeš podle určitých pravidel vybraná jakákoliv čísla. No a v neposlední řadě to napomáhá k upevňování těch spojů, dětem se hrozně uleví, když zjistí, že když ví, kolik je 4 . 3, tak vlastně umí vyřešit i ty tři ostatní příklady.

Takže násobilku 9 už se naše děti neučí, protože už všechny příklady na násobení 9 spočítat umí...kromě 9 x 9...a to si nejen pamatují, ale většinou už v tu dobu znají i to s přidáváním desítky a ubíráním jednotky...Násobilka devíti se jim obecně líbí, někteří si všimnou symetrie v číslech, uspořádání v tabulce násobků...

Nejtěžší je pro děti násobilka 7 a 8, to se jim hrozně motá.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.