| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aleno,
známky fungují v okamžiku, kdy je ten systém přehledný a dostupný. My vidíme, kolik procent za kterou práci dítě dostalo, kolik má průměrně procent a co mu tedy vychází za známku v daném předmětu a okamžiku. Pokud udělá práci navíc, tak se mu zvednou procenta (může mít třeba z předmětu práci na 110%. Když zkazí písemku, rovnou vidí, jak to ovlivňuje konečnou známku - a mají motivaci písemku opravit, nebo dodělat nějaký dobrovolný projekt a známku si zlepšit.
Podle mě to, že okamžitě vidí, jak co ovlivnilo konečnou známku, je důležité - nediví se v prosinci, že "ahá, já tam mám vlastně pětku za neodevzdaný úkol ze září" - ale hlavně, mají pořád možnost s tím něco dělat. Třeba čtvrtletka je "neopravitelná" (nemůžou jí napsat znovu), ale dají se nahnat body třeba extra slohovkou, nebo laborkou nebo něčím takovým. Takže ani dítě, kterému dotyčný předmět moc nejde, může skončit s dvojkou trojkou, když se tomu trochu věnuje.

Za mě - ty známky / body / procenta tomu dávají nějaký měřitelný rozměr a pocit "férovosti" - a pocit, že to ty děti mají pod kontrolou.
Slovní hodnocení nenabízí tuhle flexibilitu (že se to hned odráží na celkovém hodnocení), plus mi přijde takové mlhavé a že odráží spíš vztah učitele k žákovi, než že by nějak hodnotil podané výkony.
Osobně si myslím, že člověk potřebuje mít svou práci / výkon nějak ohodnocené a že od určitého věku je takové to že "všichni dostanou diplom za účast" už absurdní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.