| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Libíku,
nakazit dalšího můžu pokud jsem sama nemocná. A pokud dotyčného vystavím DLOUHODOBÉMU přívalu virů. A pořád jen MŮŽU nakazit (na Diamond Princess z 3700 lidí se nakazilo 620), i když ho nakazím, tak ten člověk má cca padesátiprocentní šanci, že bude zcela nepříznakový. A velmi malou šanci, že by zemřel (pokud teda nejsem ošetřovatelka v LDNce, která kašle na své pacienty každodenně a kde ti pacienti mají další problémy - ale nepředpokládám, že pacienti LDNky normálně jezdí MHD nebo nakupují v Albertu).
Po třech měsících této šaškárny, kdy jsem se neměla kde nakazit a nebyli jsme nikdo nemocní (byli jsme v lednu a v únoru, ale to se na nic netestovalo), jaká je pravděpodobnost, že jsem nakažená (musela bych se nakazit tak leda v tom obchodě, nějakou úplně nepravděpodobnou náhodou, viz. že dotyčný musí být tomu viru vystavený nějakou dobu atd.), jaká je pravděpodobnost, že jsem nakažená?

Tj. minimální pravděpodobnost, že jsem nakažená, s minimální pravděpodobností přenosu (že by virus na někoho skočil jen při míjení se na ulici, nebo v uličce sámošky?), s minimální možností, že ten člověk by si vůbec VŠIMNUL, že je nakažený, natož aby měl komplikace...

... a kvůli tomu si mám ucpat pusu a nos? Jsem astmatik a ty zdravotní následky z roušky jsou u mě okamžité a citelné - i za běžného provozu mám "nedostatek kyslíku", když se mi tento stáhne ještě o polovinu rouškou, tak se regulérně dusím, hyperventiluju, omdlívám, mám panické ataky a pak mě dlouhodobě bolí hlava.... a to jen kvůli tomu, aby někdo měl pocit, že mám taky náhubek?

Ano, kdybych šla navštívit stařenku s plicní embolií, po rakovině, se slabým srdcem atd. - tak bych si tu roušku vzala, klidně i rukavice nebo se polívala alkoholem, to samozřejmě... podobně kdybych byla chirurg a šla dělat dvojitý bypass, tak bych asi taky do otevřené rány pacienta nechtěla dýchat svoje bacily, ale proč bych měla s rouškou chodit kdekoliv, kde jen zahlédnu lidi, to fakt nechápu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.