| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aleno,

my máme ve škole sice PC v každé třídě, i poměrně slušně vybavenou učebnu, ale nemáme ani jednu kameru, sluchátka nebo mikrofon ~8~.

Sluchátka zrušila právě hygiena, prý je to nehygienické. Měli jsme učebnu na výuku jazyků právě se sluchátky, mikrofony...a všechno muselo pryč ~d~.

Takže máme jen stolní PC na ovládání interaktovní tabule, maily a Bakaláře, ale jinak je to tam úplně k ničemu.

Měla jsem možnost trochu nahlédnout do toho, jak probíhá dovybavování školy. Jak jsem psala, třeba ta naše nemá žádného odborníka na IT, zejména ne na HW. Takže je odkázaná na to, co nám kdo doporučí. Já už tuhle "práci" tahám domů a zatěžuju s tím manžela, ale to není správně, měl by to dělat někdo, kdo je za to placený. Jenže ti, co jsou za to placení, doporučují šmejdy, které jsou ve výsledku úplně k ničemu. To je třeba dotovaná technika přes šablony, což je pro mnohé školy jediná šance, jak se k něčemu dostat.

Takže se spousta peněz vyhází oknem úplně zbytečně, ale není komu za to nadávat, protože škola prostě kvalitního ajťáka neufinancuje. A jen málokterý kvalittní ajťák se chce živit učením, třeba proto, že sice umí tu informatiku, ale ostatní ne. A z informatiky ani napříč školou úvazek neposkládáš.

Znám školy, kde je ajťák ředitel nebo zástupce. To je pak luxus, protože úvazek má snížený, učí, co umí, má přehled o penězích, které má k dispozici, a současně nakupuje, co za to stojí. Tam pak jde skoro cokoliv.

Ale na menších školách je to fakt o štěstí a nadšencích.

Já bych třeba brala, kdyby existoval nějaký poradce pro školy v tomto směru, protože tak, jak to funguje teď, je to k ničemu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.