| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Alena, jak kde, naše vesnická škola, která končila pátou třídou. Rozhodně neměla problém nějakou tu přípravu dělat. Stejně ji všichni odejdou.

Mě někdy v třetí třídě poradila synova třídní, že by bylo vhodné syna na gympl dát, protože již nyní se nusí a nic nového se v přírodopisu a vlastivědě až do páté ve škole nenaučí, protože toho už nyní ví víc jak zjistila, dala mu jako práci navíc test pro pátou třídu~8~. přišel mi normální, neměla jsem vůbec tucha co by vědět měl a neměl. Nijak extra se to neřešilo.
jenže ten samý rok u nás ve městě 8G zrušili (to bylo jak se začalo mluvit o tom, že se budou plošně rušit poprvé a naše město se bálo a udělalo to hned).
Takže další volba byla buď zš a nebo 8G o pár kilometrů dál.

Což pro něj znamenalo 2x měnit kolektiv(v 6. třídě a v 1. sš) a na to v té páté fakt nebyl ani jeden. Od vždycky měli problém s tímto. Přetrvává to u mladšího a starší to nějak překonal.

Nakonec jsme si řekli, že to jako zkusí a rozhodneme se potom.

A co se stalo, jak by museli všichni dojíždět, ve třídě by bylo 20dětí na 8G a na zš s vyjímkou 32. Takže za mě volba jasná Gympl. Nakonec jich končilo 15. A to je krásný počet na učení ve třídě.

Mladší začínal s 24ks(6 dětí to dojíždění vzdalo) a rok před maturitou jich je 18ks. Což taky není úplně špatný.

Jo a nejlepší bylo , když jsem je ještě oba protáhla PPP(jestli jako gympl jo, nebo ne) a tam nám řekli, že nejsou na dojíždění zralý, že je to bude stresovat.~t~ Oba tou dobou už pátým rokem jezdili v pohodě BUSem. Do školy i ze školy.~t~

Třeba mladšího bych raději měla na nějaké sportovní Zš, bohužel tu v okolí NIC není. Jeden sportovní gympl tu máme asi 50km a další dokonce 90km. Takže holt nerovnoměrně rozprostřeno. někde jsou na každém rohu a někde NIC.

Třeba syn měl závody a v Novém Boru je Zš i s internátem, bohužel zjištěno pozdě.~t~ tam to snad táhnou sportovně už od školky.~;)

A starší už je druhým rokem na Vš technického směru a jak sám vidí z Gymplu je to prý lepší, už by dávno skončil kdyby byl z prumky. Loni jich bylo 180 na začátku, letos jich začalo už jen 75 a koronavir se projevil na zbytku. A zápočet z matiky už nyní nebyl schopný udělat prý nikdo z průmyslovek říká(minulý týden), že už skoro nikdo koho znal už tam není. Tak to je špatně už i na techto školách. Já tam měla kdysi tolik matiky, že jsme na tom s gymplem byli nastejno, dokonce jsem mohla holkám z gymplu to vysvětlovat jak dobře nás to tam naučili~d~. Vůbec nevím proč nám školství tak upadá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.