| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Konzervo,
1. není to 25 000 Kč/měsíčně, ale 500 Kč /denně, tzn. že za březen a duben to vyjde na 25 000 Kč, měsíčně je to 15 000 Kč."

Fakt, aha, tak to jsem nepostřehla.
Ale na principu, který mi připadá nefér, to nic nemění.

"2. na většinu zaměstnanců, kteří pobírají náhrady čerpá jejich zaměstnavatel od státu peníze z programu Antivirus a dalších. Zaměstnanci čerpají prostřednictvím svých zaměstnavatelů, jenom to nevidí. Chystají se další úlevy pro zaměstnavatele."

No ale ti zaměstnanci a zaměstnavatelé do toho systému platí - platí nemocenské a sociální, zatímco OSVČ si nemocenské v podstatě neplatí vůbec a sociální a daně mnohem nižší. Já vím, že teď to jde z "hromádky" daní a ne z nemocenského nebo sociálky. Ale to je právě proto, že z nemocenského a sociálky by to byl problém, když si to neplatí, zatímco z "hromádky" daní to tak nekřičí. Ale přispívají tam významně méně a přesto teď budou čerpat a co se týká ošetřovačky, tak tam je to teprv jasné, tu si neplatí a stejně téď z té hromádky čerpat budou.

Aby bylo jasné, já nekritizuju ty konkrétní osoby, které čerpají, co mohou, protože když mohou, tak mohou. Já jen říkám, že podle mne je ten systém špatně.

Obecně si myslím, že by OSVČ měly platit stejné zdravotní, sociální i nemocenské jako zaměstnanci a zaměstnavatelé a pouze zdanění by mělo být jiné. Což už ale de facto taky částečně je.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.