| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Asi se půjdu zahrabat. Kdybych byla zaměstnaná v nějaké jazykovce, což jsem kdysi dávno byla, tak hodinová sazba je cca 250 Kč, ale platí se pouze odučené hodiny. A protože je člověk lektor, tedy není učitel, nemá prázdniny. My tehdy měli přes léto jakési mínusové hodiny, aby nám dali výplatu, ale museli jsme je pak ve školním roce odpracovat, tedy třeba suplovat. Přitom že v létě bylo moc práce, samozřejmě naše vina nebyla. Učit na ZŠ nechci. Nechci řešit rodiče a papírovat. Jsem OSVČ. Hodinová sazba je samozřejmě vyšší než v jazykovce, ale ve skutečnosti si myslím, že nejsem drahá. Rozhodně je v okolí spousta lidí, co si účtuje výrazně více. Pracuju opravdu hodně a dělám to srdcem. Baví mě to. Uživím se. A nějakou rezervu mám. Na důchod počítám, že mi kromě důchodu, budou přibývat peníze z pronájmu nemovitosti. A nebo ji prodáme. To se uvidí. Ale jinak stejně budu pracovat i v důchodu. Takovou přípravu k maturitě budou studenti chtít i za třicet let.
Být učitelkou na státní škole by asi bylo i výhodnější. Sice trochu míň peněz než teď, ale jistoty a odučeno jen pár hodin. Ale miluju svoji volnost. A nechci být zaměstnaná. Zatím ti funguje a vyhovuje mi to. Ale jo, hřeším i na to, že mám manžela, co vydělává výrazně víc než já a část svého příjmu investuje do různých akcií a třeba i důchodového připojištění pro mě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.