| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bylo by to velmi dobré, kdyby další vlna nebyla. Bohužel není v tuhle chvíli stav poznání takový, aby se to dalo říci.

Soňa Peková je, řekla bych, fundovaná čím dál méně.
Psala jsem k tomu jinde, tak to zkopíruju:
U tohohle viru není od věci si uvědomit, že tím, jak je nový, neexistuje žádný odborník speciálně na něj. Tak se dá jít po stupíncích "alespoň odborník na koronaviry" - to je z těch, které jsem schopna usledovat, především Drosten z berlínské Charité, ten se koronavirům věnuje plně už dlouho. Ale i v Drostenově případě - není to v daném oboru amatér (jako je amatéry většina zde v ČR se vyjadřujících lékařů), ale pořád je to pouze jednotlivec. Tady na covid se myslím docela hezky ukazuje, jak věda svým principem není věcí geniálních jednotlivců bádajících ve slonových věžích, ale kolektivní prskanice, kdy se jeden snaží zarputile vyvrátit tvrzení druhého a vyšplhat se v záři impaktu o stupínek výš.... čímž se nejúčinněji posouvají směrem k pravdivosti :)
Zmínka Hořejšího o Pekové - nepřijde mi rozhodně vhodná Hořejšího poznámka, je to osobní a nemístné. Stejně, jako mi nepřijde vhodné současné vystupování Pekové. V začátcích celkem ano, ale teď už to je spíš právě takové směřování k samozvanému géniu ve věži... aniž by dávala svá tvrzení k překousání lidem, kteří jsou schopni je vyvracet, ale jen se veze v nerecenzovaných médiích. Snažila jsem se najít jakékoli její představení vědeckých podkladů jejích tvrzení v nějakém relevantním recenzovaném textu - a nenašla jsem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.