| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tante, já mám zase bohužel četné zkušenosti s agresí od učitelek vůči mým dětem i vůči nám rodičům. A to jsem typ, který sice doma vypění, ale pak jde pokorně a se snahou se domluvit, ať už si myslím o daném pedagogovi cokoliv.
Učitel fyziky, který odmítal respektovat IVP syna dysgrafika a posmíval se mu, že neumí psát. Učitelka, která se ve 2. třídě synovi před ostatními posmívala, že si šlape na jazyk. Učitelé, kteří (nejen mým) dětem sprostě nadávali. Učitelka, se kterou jsem se chtěla domluvit, jestli by byla tak hodná a přestala se do syna trefovat kvůli jeho náboženskému vyznání, že to zbytečně poškozuje jejich vztah a ona mi řekla, že je jí úplně jedno, jaký k ní má vztah. Učitelé, co na děti řvali, říkali jim, že jsou k ničemu, nic se nenaučí, jsou flákači... Učitelka, kterou jsem celé léto prosila, aby synovi konečně napsala, z čeho bude zkoušen při doklasifikaci, ona celou dobu neodpověděla, pak ho vítězoslavně potopila a on musel opakovat ročník. Hele to jsou fakt nekonečný story.
Vždycky jsem byla moc vděčná za ty výjimky, za učitele, kteří mé děti neponižovali, nenadávali jim, nedávali jim poznámky za kraviny a něco je naučili. A pak za učitele, kteří věřili mým dětem jejich vážné zdravotní problémy a neříkali jim, že jsou líní flákači (potvrzení od lékaře bylo k ničemu). Chodila jsem jim na třídních schůzkách poděkovat. Co se týče základky a střední, mohla bych ti je vyjmenovat, tak málo jich bylo.

Výjimky mezi četnými školami byla jednak škola, kde můj autistický syn v 6. třídě vydržel jen 2 měsíce (bohužel ten provoz psychicky nedal), ale chovali se tak k němu velmi vstřícně a s námi rodiči jednali s respektem a férově. Pro mne osobně to bylo neuvěřitelně terapeutické, že si konečně nepřipadám jako rodič totální debil.
A pak střední škola, kde jsou teď starší dvě děcka na dálkovém studiu - vozím je tam až do Hradce (kromě koronavirové doby) 1x za 3 týdny na testy a zkoušení a ti učitelé jsou z nich nadšení, kolik toho umí, že chápou souvislosti a nemají jen nadrcená fakta a rozhodně se na ně netváří jako na flákače.

Pardon, že jsem se tak rozjela, ale tohle je nesmírně citlivé téma na obou stranách. Já samozřejmě VÍM, že takoví nejsou všichni učitelé, ale my jich prostě potkali podezřele vysoký počet.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.