| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Knihy si vybírám hlavně podle tématu. ~;)
Teď mám např. rozečtené dva válečné deníky z I. světové války (Josef Svobodný: Válečný deník a Slavomír Vácha: Jak se časy mění – Vzpomínky na první světovou válku).

Beletrii čtu spíš na doporučení někoho, kdo má podobný vkus, nebo si přečtu zajímavou recenzi, případně mi to někdo přinese a já nahlédnu, cože to je. Mám vyzkoušené, že 99 % knih s mohutnou mediální masírkou jde úplně mimo mě (Třeštíková, Hartl), u knih s intoušskou masírkou je to o něco lepší, ale taky ne o moc. Takže beletrii čtu z větší části už jen starou a prověřenou, případně nějaký bizár, co už dneska nikdo nečte, a sem tam narazím na něco nového, co je z mého pohledu zároveň i dobré.
Do auta si kupuju audioknihy. Způsob výběru viz výše, doporučení někoho s podobným vkusem nebo zajímavá recenze, případně kniha, kterou už znám, ale ráda si ji poslechnu znovu.

Co můžu doporučit z poslední doby – není to všechno nové, ale dostala jsem se k tomu cca během posledního roku:

Anya von Bremzen: Kukuřice, komunismus a kaviár
William Boyle: Jak oškubat mafiány a zůstat naživu
Jaroslav Rudiš: Český ráj (audio)
Stephan Orth: Couchsurfing v Rusku aneb jak jsem málem začal rozumět Putinovi (audio)
George Saunders: Lincoln v bardu
Timur Vermes: Už je tady zas (audio)
Christiane F.: Můj druhý život
Milena Michiko Flašar: Říkal jsem mu Kravata
Selja Ahava: Co padá z nebe
Angus Roxburgh: Volá Moskva

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.