| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Valkyro, prispivam jen sporadicky, ale tve prispevky ctu uz leta, se zajmem, protoze u sebe vidim podobne povahove rysy a zaroven s frustraci, protoze v te zacyklene rezignovanosti a predstave, ze cely svet stoji proti tobe, jsi cela ma matka. A mou matku mi zrejme osud nadelil, abych to nemela v zivote tak jednoduche. Ja nevim, co je podstatou problematictejsiho vztahu s tvou dcerou, ale pokud bys mela chut to zmenit k lepsimu, muzu ti priblizit sve zkusenosti jako dcery v zrejme obdobne situaci a zaroven s odstupem 20 let.
Za prve to musis byt ty, kdo se snazi, aby se vztah zlepsil, je mozne, ze tva dcera uz v tebe ztratila duveru a ve svem veku si proste nedokaze predstavit, ze nektere zivotni zmeny jsou nesmirne tezke a nechape, proc setrvavas v necem, co ti neprospiva. Je mlada, ta ztrata zivotni energie ji teprve muze v zivote potkat. Nemam na mysli, ze by si mela hubnout kvuli ni, ale cilene vyhledavat prilezitosti prozit s ni neco maleho hezkeho v neutralnim prostredi a nic neresit. Pozitivni zazitky pak pomohou lepe snaset v budoucnu ta negativa.
Za druhe zkus se vykaslat na zranujici poznamky, ktere rika, ona to mysli uprimne, nevi, jak moc te to muze zasahnout, chce ti pomoci, ty si je interpretujes po svem, moznosti je spousta ..., nechala bych si sve pocity ted pro sebe, bude cas je probrat v budoucnu.
Za treti ja si opravdu nepamatovala, resp. nevnimala, co vse pro me delala v detstvi, jak moc se musela snazit, to prislo az se zkusenosti s vlastnimi detmi.
Za ctvrte to, ze se nesveruje, nic neznamena, je dospela, mozna take nema k tobe duveru nebo si mysli, ze ji poradit nemuzes, budes ji poucovat ... Nevim, jakym zpusobem spolu komunikujete, moje matka se nikdy prilis nevyptavala na moje pocity, nazory, vztahy, studium, praci, ja jsem to vnimala v kombinaci s jinymi okolnostmi jako nedostatek zajmu, tj. rozhodne jsem nemela pak chut s matkou cokoli osobniho rozebirat.
Snad ti vyse uvedene k necemu bude, moje matka nejake sebereflexe nikdy schopna nebyla. Mam ji rada, aktualne spolu vychazime celkem dobre, ale ta duvera ve vztahu tam nikdy nebyla a nebude.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.